Bikini Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2022-06-27

Diyetler yapıldı, spor salonlarına giden yollar aşındı ve hepsi kumsallarda bikinilerle güzel görünmek içindi. Nihayet yaz tatiline artık günleri sayarken yazlık parçalardan plaj giyimlerini gözden geçirme vakti geldi çattı. Tatilde giyerim deyip aldıklarımız ama artık eskisi kadar çekici gelmeyen parçalar, kendini salmış mayo ve bikinilere bakıp iç çekmeye başlamadan plaj koleksiyonumuza göz atmanızı öneririz. Sonunda bir kumsalda ya da havuz kenarında uzanacağınız zaman, rahatlamış, bronzlaşmış ve kendinden emin olacağınız 2022 yaz bikinilerini seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğine beraber bakalım.

Bikinilerde Renk ve Desen Seçimi

Zamansız siyah veya beyaz bir mayo giyerek insan kendini rahat hissedebilir. Bununla birlikte, bu yılın trendleri, plajlarda göz alıcı görünümler için geniş bir renk ve tasarım yelpazesine sahip. 2022 yılında plaj giyimininin imza renklerinin başında sarı, turuncu ve koyu yeşil geliyor.Ekstra parlak renkler tercih edenler için sarı renk öncelikli olabilir. Tarzını spor tise batik desenli bikiniler size daha çok hitap edecektir.
Hayvan baskılı trend tüm hızıyla plaj giyiminde de etkisini sürdürüyor. Aynı tip ve tek renklerden sıkıldıysanız, üçgen model bikinilerle zebra ya da leopar desenlerini deneyebilirsiniz. Vahşi yönünüzü açığa çıkaran bikinilerle güneşlenirken, yüzerken ve kumsalda limonatanızı yudumlarken şık görünebilirsiniz.

Bikini Altı Seçimi

Bikini modellerine bakarken sadece üst modelin tarzına değil, alt parçaya dikkat etmek gerekiyor. Biraz daha toparlayıcı olsun derseniz yüksel belli modelleri daha uygun olacaktır. Bu modeller aynı zamanda göbek bölgesini de toparlayacaktır. Siluetinizi geliştirmek için dikkatinizi vücudunuzun istediğiniz bölgelerine çekin.  Ancak bu konuda rahat hissediyorsanız, Brezilya modeli olan düşük bel altlarla bronzluğunuzun tadını çıkarabilirsiniz.

V şekilli bikini

V tipi model, 80'lerden ilham alan tasarıma sahiptir. Bu yeniden yorum bikini görünümü 2022 yazının en moda paçalarından olmaya adaydır. Göğsünüzü toparlayan yapısıyla sizi plajın yıldızı yapacak bu modeli görmeden tatil alışverişinizi tamamlamayın.
Karıştır ve Eşleştir
Birbiriyle uyumlu renklerde alacağınız bikinileri alt ve üstleri karıştırarak kullanabilirisiniz. Muhakkak siyah bir bikininiz olsun, böylece siyah her zaman eşleştirmesi kolay, neon ya da pastel her tona uyan bir parçanız olur. Bikini rengi seçerken henüz güneşlenmemiş ten renginizden ziyade bronz renginizi de düşünerek daha açık tonları da değerlendirmenizi öneririz.

Süper strappy bikini

Plajda göz alıcı olmak ve tarzınızı konuşturmak için bağcıklı bir görünüm için belinizin etrafına sardığınız uzun bağları olan bir bikinileri tercih edin. İpli bikiniler, Kravat onlarca yıldır piyasada olsa da, bu sezon vücudu saran ve uzun iplerle modern haline kavuştular, kayışlarla modern bir güncelleme alıyor. Uzatılmış iplerle birbirinde farklı bağlamayla stilinizi zenginleştirebilirsiniz. Bu bikinilerle güneşlenirken istenmeyen izlerin çıkmaması için dikkatli olun. Bikini üzerine bir kot şortla ılık yaz gece gezmelerinde de kullanabilirsiniz.

Ciqulata ile modaya ayak uydurmak ister misin?