Çiçek Bahçesini Dolabınıza Taşıyın - Çiçekli Elbise Modelleri

2022-08-29

Romantik ve modern bir silüet için çiçekli elbiseler, rüya gibi bir ilkbahar/yaz gardırobunda kendine her daim yer bulmaktadır.
Çiçekli elbiseler maksi kesimlerle günlük ve plaj kullanıma, baseni saran bodycon, drape ve şifon kumaşlı modellerle abiye kullanıma uygun olarak giyilebilirsiniz.
Çiçekli elbiselerde aralarından seçim yapabileceğiniz seçenek sıkıntısı çekmezsiniz. Çiçek buketleriyle bezenmiş kumaşlar, vintage güllerle süslenmiş mini elbiseler, papatya desenli kır elbiselerinden elbette beğeneceğiniz bir modele denk geleceksinizdir. Çiçekler tipik tarzınız olmasa da, belki bu yıl yeni bir şeyler denemek için çiçekli elbiselerin feminen ve romantik havasına kendinizi teslim edebilirsiniz. Çiçekli elbiseler fırfır, balon kol, V yaka, halter yaka, katlı etekler, askılı modeller gibi seçenekler sunmaktadır.
Daha büyük çiçeklerin minyon vücut tipleri için silüetinize birkaç kilo ekleyebileceğinden uygundur. Küçük çiçekli tasarımları, daha düz bir renk izlenimi verir ve ortalama olarak kilo gizlemek için iyi bir alternatiftir.

Çiçekli Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

Çiçekli elbisenizi kombinlerken elbisenin ana arka plan rengini de göz önünde bulundurmalısınız. Arkaplan rengine uygun olarak blazer ceketler, hırkalar ve ayakkabı rengine karar verebilirsiniz.
Kumaşın üzerine eşit olarak yayılan, baştan sona çiçek motifine sahip çiçekli elbiseleri, benzer tonlarda, nötr veya ten rengi renklerle eşleştirilmelidir.

Siyah, bej, beyaz, ten rengi ve gümüş gibi nötr renkler çiçek desenlerini tamamlar ve genellikle dolabın temel öğeleriyle eşleştirebilirsiniz. Ayakkabılarınızdan takılarınıza ve taşımaya karar verdiğiniz çantaya kadar nötr tonlar kullanmak, çiçek baskının dengeli ve tarzınızla uyumlu olmasını sağlar.

Takı kullanımda aşırıya kaçan modeller yerine narin, zarif ve basit parçalarla elbisenizi süsleyebilirsiniz. Basit damla küpeler, küçük ve narin bir kolye veya madalyonlu ince bir zincir ve hafif bir bilezik tercih etmek daha iyidir. Temel kural, daha azının daha fazla olmasıdır. Mücevherlerinizi basit, biraz geleneksel ve klasik tutun.
Elbisenizi nötr sandaletler veya stilettolarla giyebilirsiniz. Ayrıca elbisenin sade tonlarından birini seçebilir ve ayakkabınızın rengiyle uyum sağlayabilirsiniz.
Bir başka sıra dışı fikir de çiçekli elbisenizi tüm siyah aksesuarlarla eşleştirmektir. Kadınsı çiçekli elbisenize siyah stilettolar veya babetler, siyah zımbalar, ince siyah kemer ve çapraz askılı siyah çanta gibi sert siyah aksesuarlar ekleyerek, şık ve edgy tarzın çekici bir karışımını yaratabilirsiniz.

En iyisi, çiçekli elbisenizdeki en belirgin renkle eşleşen bir çanta seçmenizdir. Alternatif olarak mavi, siyah, beyaz, ten rengi veya kahverengi gibi ana renklerde düz bir nötr çanta ile elbisenizin hareketli havasını dengeleyebilirsiniz.