Ciqulata 2022 Sonbahar/Kış Renk Trendleri

2022-10-24

Soğuk sezonlara geçiş yaparken bu sezona ait renkleri düşündüğümüzde ilk aklımıza siyah, kahverengi ve gri tonlar tonlar gelir. Ancak bu sezon hiç de öyle klasik koyu tonların hakimiyetinde olmayacak hatta zengin bir renk cümbüşüne sahne olacak diyebiliriz.

Her yeni sezonda, moda tutkunları yükselen trendleri ve stilleri yakından takip ederken, bir soru her zaman akıllara geliyor: Hangi renkleri giyeceğim?
Pantone Renk Enstitüsü sonbahar/kış 2021-2022 renkleri 'enerji verici' ve 'canlandırıcı' olarak adlandırıldı ve bu da demek oluyor ki geçen sonbahara göre daha parlak bir sezon bizi bekliyor. 2022 sonbahar kış renkleriyle doğa ile olan bağımızı güçlendirmeye teşvik eden renk ve tonlara göz atalım.

Bebek Pembesi

Valentino'nun tamamen sıcak pembe bir F/W 2022 koleksiyonu oluşturmasından bu yana, son altı ayda parlak Barbie pembesini her yerde gördük. İşte bahsedilen Barbie pembesinin yanında daha yumuşak ve pastel pembeler varlığını sezonda sürdürecek. Pembe ceketler, etekler ya da rahat montlarla yumuşak, romantik ve yaz gardırobunuzu daha soğuk havalara geçirmenin mükemmel yolunu denemelisiniz.

Soğuk Gök Mavisi - Kobalt Mavi

Ingilizce ismi Cold cerulean olarak geçen gök mavisi, duygun ve canlı mavi tonuna denk geliyor. Bu parlak mavi renk bir süredir podyumlarda görüyorduk ve sonunda sokaklarda da ortaya çıktı. Salaş bir elbise, sweatshirt ya da en kolayı bu tonda kot parçaları kullanarak trendi yakalayabilirsiniz. 

Amazon Yeşili

Sarı ve mavinin doygun oranlardaki karışımıyla oluşan mat ve bir miktar koyu bir yeşil tonudur. Hem temel giyim parçalarında hem de aksesuarlarda dikkat çekmek istediğiniz yerde kullanmaya uygun bir renktir. Ceket ve pantolon takımı olarak giyebilir, tüm dikkatleri kendinize çekebilirsiniz. Kahverengi ayakkabı ile güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Turuncu ve Kızıl Tonlar

Turuncu parçalar enerji yükselten tonlarıyla sonbahar kış sezonunda da trend olmaya devam ediyor. Siyah ve grilere alternatif olarak turuncu ve kırmızı tonlarını kullanarak hem genç hem de feminen bir görünüm mümkün. 

Karamel Rengi

Kahverenginin daha sıcak ve kırmızıya dönük tonu diyebileceğimiz karamel tonu, kadife elbise ya da ceket olarak kullanıma çok yakışmaktadır. Siyah ve kahverengi kullanımı seven takipçilerimizin hoşuna gidecek trend renklerden biri diyebiliriz.

Bu sonbahar/kış, trendlerini öncüsü Ciqulata Butik olarak sezonun direktifini benimseyerek yaşamı, enerjiyi ve canlılığı kutlayan renkleri en güzel parçalarda birleştiriyoruz. Artık yapmanız gereken tek şey yeni sezon görünümlerinizi oluşturmak.