Düğünde Giyilecek Pantolon Bluz Modelleri

2022-07-26

Yaz sezonunun gelmesiyle düğün davetiyelerine ne giyeceğim telaşı iyiden iyiye kendini gösterdi. İlk akla gelen abiye elbise olsa da düğün boyu daha rahat hareket etmek ve farklı bir seçim yaparak daha çok göz doldurmak isteyenler için davetlerde pantolon ile şık kombinler oluşturma rehberi hazırladık. Jilet gibi bir pantolon seçmek ile işe başlamak gerekiyor. Topuklu tercihi yapılacağı için palazzo ya da bol paça inenen pantolon modelleri seçilmedir. Düğün davetleri için pantolonda en çok tercih edilen siyah renk ve kemer ya da yırtmaç detaylı pantolonlardır. Renk kullanma konusunda cesursanız yüksek bel ve ispanyol paça pantolonlardan kırmızı, turuncu ya da saks mavisi gibi iddialı renkler seçebilirsiniz. Desen olarak sadece çizgili pantolonlar seçenek olarak şık duracaktır, diğer desenler düğün daveti için uygun olmayacaktır.

Pantolonu en pratik tamamlama beyaz ve yakaları geniş bir gömlek tercih etmektir. Biraz daha şıklık katma adına büstiyer, korseli ya da dantel detaylı bluzları da kullanabilirsiniz. Omuz detaylarını en plana çıkaran asimetrik bluzlar da bu sezon trendler arasında yer alıyor, muhakkak bu modellere de göz atın. Pantolonun içerisine alarak kullanacağınız bluz modelleri üst gödenizi uzatarak sizi daha uzun gösterecektir. Önemli olan esasen dengeyi tutturabilmektir. Eğer pantolon göz alıcı ise bluz da daha sadeleşmek lazım. Tersi de aynı şekilde biri sade diğeri yıldız parça şeklinde olmalıdır. Aksesuar olarak çantada dore, taşlı, kadife ya da deri görünümlü clutch küçük çantalar tercih edebilirsiniz. Kare, kalp ya da v yaka gibi gerdanınızı açıkta bırakan bluz seçtiyseniz zarif bir kolye ile ışıltınızı arttırabilirsiniz. Eğer saçlarınızı geriye doğru topluyacaksanız da küpe kullanarak kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Nispeten daha kısa boylu iseniz uzun bir silüet için pantolonunuzla aynı renk ya da ten renginizde bir topuklu ayakkabı seçmenizi öneririz. Pantolon paçası ile ayakkabı kopuğunun nizami olarak uygun olduğuna emin olarak ayakkabınızı karar vermelisiniz. Abiye elbiselere göre daha hesaplı, hareket kabiliyetinizi arttıran ve daha farklı kombin imkanları da sunan pantolon bluz kombinleri ile düğün, kına ya da akşam davetlerinde şıklığınızla kendinizden konuşturabilirsiniz.