Düz Siyah Bir Elbise Nasıl Hareketlendirilir?

2023-04-25

DÜZ SİYAH BİR ELBİSE NASIL HAREKETLENDİRİLİR?

Düz siyah bir elbise her gardıropta bulunması gereken çok yönlü bir elbisedir. Siyah elbiseler her mevsim giyilebilirler. Yazın sandaletlerle, baharda çizmelerle, kışın ise botlarla veya çizmelerle kombinlenebilirler. Aniden ortaya çıkan herhangi bir özel etkinlik veya toplantı için hızlı bir şekilde hazırlanmak istediğinizde, sade siyah bir elbiseyi giyerek hemen hazır hissedebilirsiniz. Bu savımız kendisini moda dâhilerinin sözleriyle de kanıtlamıştır. Christian Dior der ki; “Siyah elbise asla modası geçmeyecek olan tek moda parçasıdır.” ayrıca onu desteklercesine Coco Chanel de” Bir kadın ne giydiğini bilmiyorsa, siyah bir elbise giysin.”.

O halde an itibariyle sade bir siyah elbisenin gardıropta bulunması gereken demirbaş parçalardan olduğunu kabul ettiğimize göre farklı tarzlara göre nasıl kombin yapabileceğine bakalım.

Farklı Tarzlar için Düz Siyah Elbise Kombinleri

Düz siyah bir elbise, gardırobun en çok kullanılan ve en sevilen parçalarından biridir. Hem resmi hem de gündelik kombinler için çok yönlüdür ve her türlü aksesuar ve makyajla farklı tarzlar yaratmak mümkündür.

Şık ve klasik bir görünüm için elbiseyi inci küpeler ve bileziklerle tamamlayarak klasik bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçınızı topuz yaparak düzenli ve zarif bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu görünümde elbiseyi çorapla kullanmayı önereceğiz, ancak yine de sizin tercihinize kalmıştır. Süet ya da rugan siyah stilettoyla kombin baştan ayağa hazır olacaktır. Özenle çekilmiş eyeliner, kırmızı veya bordo bir ruj da bu tarzı tamamlayacaktır.

Bohem ve rahat bir tarz için düz siyah elbiseyi absorbe edecek aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz. Bu tarz için büyük küpeler, uzun kolyeler ve bileziklerle elbiseyi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, düz sandaletler veya botlarla da kombinleyebilirsiniz. Saçlarınızı dalgalandırarak veya atkuyruğu yaparak makyajınızı doğal bir tonla tamamlayabilirsiniz.

Düz siyah elbiseyi günlük bir tarz için kombinlemek isterseniz, daha sade bir görünüm için aksesuarları minimumda tutmalısınız. Kısa kolye ve küpe gibi minimalist takılar veya bilekliklerle kombinleyebilirsiniz. Konforlu bir sneaker veya sandalet ile giyebilirsiniz. Saçlarınızı doğal bir şekilde bırakabilir veya sade bir atkuyruğu yapabilirsiniz. Hafif bir makyaj da bu tarz için yeterli olacaktır.

Modern, cesur ve asi bir görünüm oluşturmak isterseniz, elbiseyi deri ceket ve botlarla kombinleyerek rock'n'roll bir görünüm yaratabilirsiniz. Saçınızı dalgalandırarak veya dağınık topuz yaparak tamamlayabilirsiniz. Koyu renk göz makyajı ile kırmızı ruj da bu tarza uygun olacaktır.

Siyah bir elbise, romantik bir stil için de uygun bir seçimdir. Bu tarzda, elbisenin etrafında dantel veya tül detaylar olan aksesuarlar tercih edilebilir. İnce ve hafif bir şal veya fular, elbisenin romantik havasını vurgular. Saçlar örgü veya hafif dalgalı bir şekilde açık bırakılabilir. Makyaj ise pembe tonlarında ve hafif olmalıdır.

Bahsettiklerimiz esasen birkaç örnek olup, farklı tarzlarda daha fazla kombin seçeneği de mevcuttur. Kendi tarzınıza uygun aksesuarlar ve saç-makyaj seçenekleriyle düz siyah bir elbiseye farklı şekillerde kombinleyerek kişisel tarzınızı yansıtabilir, elbiseye ruh kazandırabilirsiniz.