Hangi Renkler Zayıf Gösterir?

2022-06-21

Giydiğimiz kıyafetler kimi zaman olduğumuzdan daha kilolu ya da daha zayıf gösterdiği durumları herkes yaşamıştır. Dolayısıyla, teknik olarak, uygun gölge etkisini yaratıp ve doğru tonda giyinirseniz, ince görünmeyi başarabilirsiniz. Daha ince ve daha ince görünmek istediğinizde, vücudunuza veya vücut şeklinize uygun renkleri nasıl seçeceğimizden ve hangi renklerin sizi daha ince gösterebileceğinden bahsedeceğiz. O halde lafı daha fazla uzatmadan sizde zayıflama etkisi olan bazı renkleri listelemeye geçelim:

Aseletin Rengi Siyah

Siyah kıyafet giyen kişide birkaç kilo daha az göründüğü yanıltıcı etkiyi yaratır. Bu etki en çok elbise, tulum gibi tek parça kıyafetlerde yüksektir. Bu nedenle siyah, gerçekte olduğundan daha ince izlenimi vermek için ilk tavsiye edilen renklerden biridir. Diğer sihirli renkler ise yine koyu tonlar olan siyahı takip eden lacivert, çikolata kahvesi veya koyu gri tonlarını sayabiliriz. Tüm bu renkler, kullanıcıya zayıf olmanın yanıltıcı etkisini gösterme avantajını vermek için oldukça belirgin bir şekilde çoğu marka tarafından kullanılmaktadır. Prensip olarak, kullandığınız kıyafet tonu ne kadar koyu olursa, verdiği görünüm o kadar ince olur.
Siyahın kıyafetin diğer olumlu özellikleri arasında koruma ve rahatlığın yanı sıra güçlü, kontrollü, resmi, sofistike, baştan çıkarıcı, gizemli bir görünüm sunmasıdır.

Monokrom Tonlar

Boyunuzu daha uzun gösterip öne çıkarmak ve ince bir görünüm elde etmek istiyorsanız yukarıdan aşağıya tek renkli renkler giyin. Bu, vücudu uzatan ve vücudun hacimli görünen alanlarını kamufle etmeye yardımcı olan görsel bir dikey çizgi oluşturmaya yardımcı olur. Bu sebeple takım olarak giyinmek işinizi Bununla birlikte, ince ve ince görünmek için tek renkli renklere bağlı kalmaya her zaman gerek yoktur. Aslına bakarsanız, koyu ve açık tonların makul bir kombinasyonu, oldukça iddialı olmanıza rağmen, gizlemenizi istediğiniz yerleri gizleyip güvendiğiniz bölgeleri ön plana çıkarabilirsiniz. Parlak renkli bir üst kısım için koyu alt kısımlar gibi veya tam tersi ile bu etkiyi yaratabilirsiniz.

Daha İri Gösteren Kaçınılması Gereken Renkler

Bununla birlikte, dolabınıza eklerken ihtiyatlı davranmanız gereken, ince ve fit görünmek istediğinizde seçmemeniz gereken renkler ise haki veya kırık beyazdır. Çünkü bu renkler görünümüze birkaç kilo daha eklemekle ünlüdürler, dolayısıyla onlardan kaçınmaya çalışın. Beyaz bluz için ayrı bir istisnayı belirtmek isteriz, eğer göğüs bölgenizi gizlemek istiyorsanız, aksine kamufle etmek istediğiniz özelliği vurgulayacak beyaz bir bluz giymemenizi tavsiye ederiz.
Üst giyimde, karnınızı gizlemeye çalışıyorsanız, parlak renkli gömlek ve tişört giymekten kaçının. Aynı şekilde, basen ve bacaklarınızı gizlemeyi düşünüyorsanız da parlak ve neon renkli pantolonlar giymekten kaçının.
Küçük detaylar ve belli kurallarla siz de kendinizi daha hissederek giyinebilirsiniz.

Ciqulata ile modaya ayak uydurmak ister misin?