Kışın Mont Giyerek Tarz Olabilmek Mümkün

2022-12-22

Mont sezonunun resmen içindeyiz. Kimisine göre kat kat giyinmek kış sezonu boyunca yorucu gelebilir ancak hem kendimizi sıcak tutmak hem de tarzımıza uygun mont seçip bütünlüğü yakalamak sanılanın aksine çok da zor değil. Mont seçiminde bulunduğunuz bölgenin en soğuk gününe hazırlıklı olacak şekilde seçim yapmalısınız. Eğer mümkünse en az bir kalın mont bir de daha ılık geçecek kış günleri de orta kalınlıkta bir mont tercih etmenizi öneririz. Çünkü hava o kadar soğuk değilken giyeceğiniz kalın mont sizi terleteceği için hasta olmanıza sebebiyet verebilir.

Mont alırken yaptığınız bu yatırımın uzun vadeli olması için kumaş ve dikim kalitesine güvendiğiniz markaları tercih etmelisiniz. Ciqulata olarak mont koleksiyonumuzu hazırlarken uzun süreli kullanımınız için özenli çalıştık. Spor ya da klasik tarzlara hitap eden birbirinden renkli kaliteli montlar için koleksiyonumuza göz atmadan mont almayın. Gelin beraber hem bu sezonun  kadın mont trendlerine bakalım hem de tarza uygun mont seçimi nasıl yapılır onu konuşalım.

2022-2023 kış sezonunda artık klasikleşmiş olan amel rengi montlar ve kürk görünümü ön plana çıkıyor.  Daha sıcak iklimlerde yaşayacak kadar şanslı olanlar için kapitone ve uzun mantolar, tüm yaş gruplarına hitap ederek sokak stilinde rahatlığı en planda tutanlar için hala en trend seçeneklerin arasında yer alıyor. Ekstra rahatlık ve sıcaklık veren kapitone montları en kalın yün kazakların üstüne bile giyilebilirler. Bu noktada şunu belirtmek isteriz ki, kışın doğal olarak kat kat ve kalın giyineceğiniz için mont seçerken tamamen kollarınızı ya da gövdenizi saran değil, modeline göre gerekirse kendi bedeninizde bir beden büyük montu seçmenizi öneririz.

Üniversite ve lise öğrencileri başta olmak üzere yumuşacık iç ve dış yapışı ile Teddy montlar birkaç sezondur olan hakimiyetini bu sezonda sürdürüyor. Okul ve sokak kombinlerinde rahatlıkla ister kot ister deri pantolon ister de tayt üzerine üstüne giy çık rahatlığını arayanlar için birebir tercih Teddy mont modelleridir.

Kış aylarında içten içe çok üşüyen biriyseniz ancak iş yeriniz ya da okul oldukça sıcak olduğundan kalın kazaklar ya da bluzlar giyemiyorsanız işte tam sizin için bir mont önereceğiz: şişme montlar. Klasikleşen mont modellerinde şişme montlar da bu sezon bir yenilik olarak crop modelleri de görmek mümkün. Isteğinize göre cop, orta boy ya da uzun şişme mont seçebilir ve kışın soğuğunu kendinize dert etmekten kurtulabilirsiniz. 

Son olarak belirtmek isteriz ki; giydiğiniz kışlık mont özenle seçilmiş görünümünüzün üzerindeki kişiselleştirilmiş adeta kremanın üzerindeki kiraz gibidir. Mont seçimi yaparken tüm kışlık gardrobunuzu gözden geçirip iyi gidecek bir şey aldığınızdan emin olun.