Ünlü İsimlerin Yeni Trendi: Barbiecore

2022-07-21

Piyasaya sürüldüğü 1959’dan beri yıllardan beri bir stil ikonu olan Barbie bebekler, pembe renginin estetik halini nesiller boyu temsil etmeye devam ediyor. Barbie ikon bebekler her kız çocuğu sahip olmak istediği bebeğin saçlarını taramayı ve bebekleri sevimli kıyafetler giydirmeyi hayal ettiği ikonik pembesi ile hayatımızda yer etmiştir. Birçok moda tasarımcısı için ilk dikile kıyafetler de Barbie bebekleri için olduğu düşünüldüğünde Barbiecore trendinin bu kadar hızlı yayılmasına şaşırmamak gerekiyor. İlk olarak canlı Barbie pembesini Valentino markasının Pnik PP Collection’da ortaya çıktı. Ardından Marget Robie ile Ryan Gosling’in 2023’te vizyona girecek Barbie filminin set görüntülerinin yayınlanmasıyla, "Barbiecore" trendi pop kültürüne sızdı. TikTok platformu üzerinde yaklaşık 8 milyon görüntülenme ile #Barbiecore hashtag’i, bu trendin somut habercisi diyebiliriz. Bu trendde Barbie’nin vücut yapısı değil, tarzının yükseltildiğinin de altını çizmek isteriz. Enerjiyi güçlendirien Barbiecore’un canlı pembe tonlarını günlük hayatta kucaklamak desek trendi özetlemiş oluruz. Her yerde herkesin en sevdiği Mattel bebeği Barbie’den ilham alınan baştan ayağa aksesuarla beraber pembe renk kullanımı zirvede diyebiliriz.

Ciqulata ile Barbiecore Modasını Yakala!

Barbicore, esasen Barbie stilinin özüne atıfta bulunur: sıcak pembe, parlak neonlar, kız gibi makyaj ve ışıltılı aksesuarlarla toz pembe bie bie moda trendini oluşturuyor. Rosalia ve Kim Kardashian da dahil olmak üzere günümüzün en popüler stil ikonlarının sonra imza pembe Barbie bebek görünümünü  Kardashian, 8 yaşındaki kızı North tarafından çekilen bir dizi Instagram fotoğrafında gerçek hayattaki Barbie gibi poz verdi. Barbie'nin bile kıskanacağı kadar baştan ayağa sıcak pembe bir Balenciaga görünümü giyen Kardashian paylaştığı fotoğrafta arka planda yer alan yatağında ve perdelerde de pembe kullandı. Anne Hathaway, Barbiecore trendini benimseyen başka bir yıldız ünlü olarak, moda haftası için Milano'dayken Anne, Valentino Haute Couture şovuna sıcak pembe bir Valentino elbisesi giyerek katıldı. Her giydiği ile konuşula Zendaya, Valentino'nun Paris'teki 2022 sonbahar defilesinde tepeden tırnağa sıcak pembe gömlek, blazer, pantolon ve platform topukluları ile Barbiecore trendine kendi imzasını attı.

Sıcak veya neon pembe, Barbiecore trendinin merkezinde yer alıyor. Yaz sezonuyla beraber bu trendi fuşya mini elbiseler, sıcak pembe taytlar ve canlı pembe bikinilerle yakalayabilirsiniz. Pembenin fazlası olmaz diyen Barbiecore’da bu konuda elinizi korkak alıştırmadan hem kıyafet hem de aksesuarda pembelere güvenebilirsiniz. Barbie'nin her zaman en sevdiği renk olan pembe kadının sınırsız potansiyeli temsil eder ve kadınların güçlenmesinin bir simgesidir. Eğlenceli pembe ve tonlarını stilinizi parlatmak için kullanmaktan çekinmeyin.