Yaz Tatilinde Bavulunuzda Olması Gerekenler

2022-07-25

Yaz gelmesini bekleyenler ve tatil için gün sayanlar için bavul hazırlarken pratik tavsiyelerden bahsedeceğiz. Basit ifade etmek gerekirse sınırlı hacme sahip bavula birden fazla kıyafet kombini oluşturmak için kolay eşleştirilebilen birkaç anahtar parça eklemek işin püf noktasıdır. Çünkü her kıyafete özel ayakkabı ya da kombine özel takı ekleyecek yeterli yer bulunmadığı için joker parçalar tatilinizde hayat kurtarıcı olacaktır. Bavulunuzda yer kazanmanız ve konaklamanız ne kadar uzun olursa olsun, seçebileceğiniz tonlarca günlük seçeneğe sahip olmanıza olanak tanıyan kıyafetlere yer açmaya hazır mısınız?

Yaz tatili görünümünüzün nötr renkli tişört, şapka, şort ve ayakkabı gibi tamamlayıcı parçalardan seçebilirsiniz. Bu parçalar hemen hemen her şeyle mümkün olduğunca üst üste giyilebilirler.  Tatilin vazgeçilmez parçaları en rahat, kolay deforme olmayan, ütü ihtiyacı az olup bavulda fazla kırışmayan parçalardır. Bacağınızı sıkan şortlardan, esnekliğini kaybetmiş mayolardan ve rengi solmuş pareolardan kaçınmak için muhakkak bavula eklemeden tatil parçalarını denemenizi öneririz.
Stil odaklı birçok tatilci için bunu duymak zor olsa da, yaz bavulu listenizi oluştururken ayakkabıları minimumda tutmak en iyisidir. Kumsal için yanınıza parmak arası terlik, rahat bir şehir turu için sandaletler ve yolculuğunuzu da spor ayakkabılarla yapmak en pratik ayakkabı listesidir.

Topuklu ayakkabısız asla derseniz en hafif ve rahat ayakkabıyı seçip bavul ebatını bir büyük alabilirsiniz.
Olmazsa olmaz parçalardan biri kot şortlardır. Hem mayo ve bikini üzerine giyimi rahat hem de sıcak-nemli havalarda konforlu bir seçenektir. Birkaç sezondur, yırtık kot şortların modası devam ediyor. Üst üste takılan bileklikler ve kolyelerle kolayca crop top ile görünümüzü tamamlayın. Bu kombini akşam saatlerinde serinliğine karşı salaş kesim bir keten gömlekle kullanabilirsiniz. 2022 yaz trendinin en popüler aksesuarlarından biri Bucket şapkalarını bavula eklemenizi öneririz.

Tatil bavulunun unutulmaması gereken bir parçası da plaj çantalarıdır. Yaz mevsimini yansıtan canlı renk ve desenleriyle, plaj havlunuz, bronzlaştırıcı ve güneş koruyucu kremleriniz, güneş gözlüğü kutunuz gibi eşyalarınız alacak kadar geniş çantalar için My Love Butik Plaj Giyim koleksiyonumuza göz atın. Muhakkak yedekli mayo/bikini götürmelisiniz. Mayolarınların bölgesi kapalı olduğundan geç kurur ve hassas bünyeler için üşütme riski oluşturabilir. Seçim yaparken bunu dikkate alarak mayo alıyorsanız bir de bikini almanızı öneririz.  Bikini ve mayolarda ipli modeller öne çıkıyor, renk renk modellerden eşleşen renklerden 2 adet bikini alıp farklı kombinasyonlarda giyebilirsiniz. Böylece bir bikininiz ıslakken diğerini kullanabilirsiniz. Bavulunuz neredeyse hazır gibi..
Yaz tatilinde favoriniz ister yüzmek, ister güneşlenmek, ister kitap okumak isterseniz de hiçbir şey yapmamanın dayanılmaz hafifliği olsun bir bardak soğuk limonata ile hakettiğiniz tatilin tadını varın, iyi tatiller dileriz.