0 ürün

Kimono

Kimono Modelleri ve Fiyatları

Her kadının vazgeçilmez dış giyim ürünlerinden bir tanesi olan kimono modelleri, özellikle bahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih edilmektedir. Kimono, bilinenin aksine yalnızca bir plaj giyim ürünü değildir. Buna ek olarak günlük giyim, tesettür giyim gibi pek çok farklı alanda da kullanılabilmektedir. Bu nedenle her kadının dolabında olması gereken ürünler arasında yer almaktadır.

Kimonolar, Japonya’nın geleneksel kıyafetlerinden biridir. Ancak günümüzde yalnızca Japonya’da değil tüm dünya genelinde giyilmektedir. Kumaş, doku, kesim, renk, desen gibi özelliklerin bir araya gelmesi ile birlikte geleneksel Japon elbisesi olmaktan çıkan kimonolar, son zamanlarda plaj da dâhil olmak üzere pek çok yerde giyilebilir bir hal almıştır.

Kimono Nasıl Giyilir?

Kimono, birçok farklı türde üretildiği için farklı şekillerde giyilebilmektedir. Kadın kimono modelleri, genellikle ince uzun bir ceket şeklinde üretilmektedir. Ancak kimono tarzıyla üretilen elbiseler de bulunmaktadır. Normal kimonolar genellikle önden kuşak ile bağlanırken, kimono elbise modelleri önü kapalı ya da düğmeli olabilmektedir.

Özellikle yaz aylarında tercih edilen kimonolar, tesettür giyim tarzını benimseyen kadınların da vazgeçilmezlerinden biridir. Yaz sıcaklarında çok kalın giyinmek istemeyen tesettürlü kadınlar, uzun kimono tercih ederek daha ince ancak örtücü dış giyim ürünleri kullanabilmektedir.

Play giyim için üretilen kimonolar ise, mayo ve bikinilerin üzerine giyilen ve plajda büyük bir rahatlık sağlayan modellerdir. İnce oldukları için terlemeye neden olmamakta ve buna ek olarak kimono elbise görünümde olmaktadır. Ancak isteğe bağlı olarak bir ceket gibi giyilerek de kullanılabilmektedir.

Kimono Kombin Önerileri

Kimonolar ile kombin yapmak oldukça kolay ve pratiktir. Kombinlerinizi kimono kullanarak zenginleştirmek istiyorsanız, aşağıdaki listeden kimono kombin önerileri ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

  1. Yaz günlerinde kimono kullanacaksanız, düz renkli askılı bluz ve aynı renkte bir şort giyip üzerine desenli kimono kullanabilirsiniz. Tercihe bağlı olarak sandalet ya da spor ayakkabı ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.
  2. Tesettür giyim için kimono kullanacaksanız, uzun kimono modellerine bakabilir, hem pantolon hem de etekler ile birlikte kimononuzu giyebilirsiniz. Kombininizi daha şık göstermek için ise topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz.
  3. Kimono elbise giymek istiyorsanız, bu elbiseyle gideceğiniz yere göre sandalet ya da topuklu terlik kullanabilirsiniz. Çanta seçiminizi küçük yapmanız ve kimono kuşağını belinizi belli edecek şekilde bağlamanız tavsiye edilmektedir.
  4. Resmi bir yere giderken, siyah pantolon ve siyah bluz giyebilir, üzerine beyaz kimono kullanabilirsiniz. Ayrıca aksesuarlar kullanarak kombininizi şık hale getirebilirsiniz.

Yukarıda da görülebildiği gibi kimono bayan ürünlerini pek çok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle bahar ve yaz akşamları için ideal olan kimonolar, sıcak ancak serin havalarda kurtarıcınız olacaktır. Belirtilen bu kombin önerilerinizi kendi zevklerinize göre çoğaltabilir ve kendinize uygun olacak şekilde düzenleyebilirsiniz.