0 ürün

Saten Elbise

 

 

Şık Saten Elbiseleri Modelleri ve Fiyatlar

İpeksi muhteşem saten kumaşın tarihiyle ilgilenenler için ‘saten’ kelimesi Çin'in Quanzhou kasabasından geliyor. 2000 yılı aşkın bir süre önce ortaya çıkan bu parlak kumaş, kraliyet çeyizlerinin, Marie Antoinette'in sarayının vazgeçilmezlerindedir.

Günümüzde daha çağdaş iterasyonlarr halinde modada kendine hatrı sayılır bi yer buluyor. Bu kumaş, feminen stil ve inceliğin özü olarak hüküm sürmeye devam ediyor. Teninizde serin ve pürüzsüz bir his oluşturan saten elbiseleri hem günlük hem de abiye olarak kullanabilirsiniz.

Saten Elbise Günlük Giyimde Nasıl Kombinlenir?

İster şık bir akşam yemeğine, brunch'a, ister şehirde basit bir gezintiye gidiyor olun, bu durum için saten bir elbise mükemmel olabilir. Spor bir kombin için saten elbiseyi 3 farklı şekilde giyebilirsiniz. İlki askılı midi ya da maksi saten elbise içine tişört ya da uzun kollu bluzla günlük olarak elbiseyi kullanabilirsiniz.

İkincisi saten elbiselerle deri birbirine çok yakışıyor. Sonbaharda uyumlu tonlarda deri kemer, deri kemer ve botlarla çok tarz spor bir kombin oluşturabilirsiniz. Üçüncü olarak ise beyaz saten elbise ya da pastel tonlardaki elbisenizin üzerine swaetshirt ya da kazaklarla kış sezonuna satenin ipeksiliğini taşıyabilirsiniz. Saten kumaşın etkisiyle elbiseyi düz veya kalın topuklu spor ayakkabılarla giydiğinizde bile silüetinizi uzatacaktır.

Abiye Saten Elbise Modelleri

Abiye elbise modellerinden mevsime göre çoğu kumaş değişse de, saten kumaş her mevsim abiye modellerde kendine yer bulmaktadır. Katıldığınız davette ya da kendi nişanınızda sade ama şık olmak istiyorsanız seçiminizi saten abiye modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Drape detaylar, kalp yaka, askılı kollar, fırfır veya yırtmaçlı modeller saten abiyede tasarımcıların en yaygın kullandığı dokunuşlardır.Saten elbise kombinlenirken çok dikkatli olmak gerekmektedir, sakil bir görünümle pijama gecelik giymiş gibi görünmek istemezsiniz.

Öncelikle saten elbise giyerken iç giyiminize dikkat ederek dikişsiz çamaşırlar tercih etmelisiniz. Çünkü kumaş tabiatı gereği içindeki kusurları direkt dışarı gösterir. Saten elbisenin kendisi yeterince gösterişli olduğu için abiye olarak seçtiğinizde takı konusunda fazla abartıya kaçmadan hareket etmelisiniz.

Sade takılar ve sade saç modelleri iş görecektir. Islak görünümlü geriye taranmış saçlar satene en yakışan saç modellerinin başında gelmektedir. Uzun ve yırtmaçlı modellerde en çök tercih edilen renkler kırmızı ve siyah saten elbiselerdir.

Ayakkabı seçiminde eğer mat bir saten elbise giydiyseniz parlak tonlarda, tam tersi parlak bir saten elbise giydiyseniz mat bir görünüme sahip ayakkabı tercihi etmeniz daha hoş duracaktır.

Saten Elbise Nasıl Muhafaza Edilir?

Bildiğiniz üzere saten kumaşlar ısıya karşı çok hassastır, yüksek ısıda doğal parlaklığı zarar görebilir, Saten elbiseleri ütülerken düşük ısıda ki zaten kolayca kırışıklığı açılacaktır ve tersten ütülemenizi öneririz.

Uzun bir saten elbise tercih ettiyseniz etek uçları ilk giyimden sonra kirlenmiş olabilir ya da üstünüze bir içecek dökmüş olabilirsiniz. Bu durumlarda saten elbisenizi kuru temizlemeye teslim edebilir ya da yıkamaya uygun bir ürün ise çamaşır makinenizin hassas kumaş ayarında fazla sıkmadan ve kurutma ayarı seçmeden yıkayabilirsiniz.