4 ürün

Tulum

Kadın Tulum Modelleri ve Fiyatları

Tek parça giyinmek, her geçen gün daha da popüler bir hal almaktadır. Tek parça giyim denilince ilk akla gelen giyim ürünlerinden bir tanesi de kadın tulum olmaktadır. Tulumlar, sürekli ne giyeceğine karar vermeyen kadınlar için de oldukça ideal parçalardır. Bu nedenle her dolapta olması gereken kurtarıcı giyim ürünleri arasında yerini almaktadır.

Pek çok farklı tarz, renk, kesim, model ve desende üretilen tulum modelleri, giy çık parçalar olduğu için çok çaba sarf etmenize gerek kalmadan istediğiniz gibi bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle her kadının dolabında mutlaka tulumlara yer verilmelidir.

Kadın Tulum Modelleri

Tulum modelleri, oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu sayede her kadın, kendisine en uygun tulumları bulabilmekte ve farklı parçalar ile kombinleyerek kullanabilmektedir. Tek parça ürünlerin popüler olmasıyla birlikte tekrar hayatımıza giren tulumlar, hem günlük olarak hem de özel günlerde tercih edilebilmektedir. Son zamanlarda en çok tercih edilen bayan tulum modelleri aşağıdaki listede belirtilmektedir.

 1. Tulum elbise
 2. Kot tulum
 3. Abiye tulum
 4. Şortlu tulum
 5. Salopet tulum
 6. Blazer üstlü tulum
 7. Gömlek yaka tulum
 8. Düğme detaylı tulum
 9. Fermuarlı tulum
 10. Geniş yaka tulum

Listeden de görülebildiği üzere bu sene moda olan tulumlar oldukça fazla modeldedir. Zira tulum, her türlü giyim tarzına ayak uydurabilmektedir. Buna ek olarak şık ya da günlük kombinler için de tulum modelleri bulunduğu için tulumlar kurtarıcı giyim ürünleri arasında yer almaktadır.

Tulumlar Nasıl Kombinlenir?

Tulum kombinlemek birkaç hususa dikkat edildiği sürece oldukça kolaydır. Tulumunuzun modeli ve gideceğiniz yere bağlı olarak kombinlerinizi değiştirerek pek çok yerde tulum kullanabilirsiniz. Aşağıdaki listede tulum kombinleri yaparken dikkat etmeniz gerekenler belirtilmektedir.

 • Yaz aylarının kurtarıcı parçalarından biri olan şort tulum modelleri, sandaletler ile birlikte rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 • Günlük bir tulum giyecekseniz, tulumunuzun altına spor ayakkabı giyebilir ve küçük bir sırt çantası kullanabilirsiniz.
 • Özel günlerde tulum giymek isteyen kadınlar, tulum elbise modellerini tercih edebilmektedir. Tulumunuzun altına şık bir stiletto giyebilir ve ufak bir çanta ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.
 • Spor şık bir görünüm için tercih edebileceğiniz kot tulum modelleri, hem topuklu hem spor ayakkabılar ile kullanıma uygundur. 
 • Özel bir davete katılacaksanız, abiye elbiseler yerine tercih edebileceğiniz alternatiflerden bir tanesi de abiye tulum olmaktadır. Bu tulum modeli hem daha rahat hareket etmenizi sağlayacak hem de şık görünmenize yardımcı olacaktır.

Tulum kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan bir tanesi de vücut hatlarını çok gizlememektir. Eğer tulumunuzun bel hattı yoksa bir kemer ya da kuşak kullanarak tulumunuzun daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca tulumunuz ile doğru aksesuarları kullanmanız, oluşturduğunuz stili daha çok destekleyecektir.

Tulum Üstüne Ne Giyilir?

Tulumlar ter parça halinde giyilerek alt üst ayrı parçalarla kombin yapma zahmetinden kadınları kurtarmaktadır. Tulum kombinlerinde eğer salopet tarzı bir tulum ise sezona göre tulum içine tişört ya da uzun kollu bluzlar ya da kazaklar giyilir. Spor görünüm için deri ceketler daha şık bir görünüm blazer ceketleri tulum üstüne giyebilirsiniz.

Tulum Altına Ne Giyilir?

Çabasız tarzınıza şıklık katan tulumların altına ayakkabı seçerken kışın bilekte biten bot ya da dize kadar uzanan çizmeler giyebilirsiniz. Tulumları spor tarzınıza uygun olarak spor ayakkabı, sandalet ya da babet, ofiste eğer tulum giyiyorsanız brogue ya da topuklu ayakkabıları seçebilirsiniz.