0 ürün

Uzun Elbise

 

Yeni Sezon Uzun Elbise Modelleri ve Fiyatları

Rahat ve ferahlık veren uzun elbise modelleri her daim modası geçmeden duran kalıcı parçalardandır. Uzun elbiseler hem günlük giyimin içerisinde hem de gece giyimi içerisinde kendine yer bulur. Çabasız bir şıklık için alt ve üst ayrı parçaları seçip kombinlemek yerine maksi elbiseyi giyip çıkmak rahatlığı paha biçilemez.

Uzun elbise tercih ederken tamamen kıvrımlarınızı yok etmeyen, belinizi vurgulayan modeller sizi daha şık gösterecektir.

Günlük uzun elbise modelleri olarak yazın çiçekli desenli ve parlak renkler daha sık kullanılırken, soğuk sezonlarda hayvan desenli ve pastel toprak tonlar tercih edilir. Bütçenize ve modaya uygun uzun elbise modelleri için butiğimizi takip edebilirsiniz.

Uzun Elbise Modelleri Nelerdir?

Maxi elbiselerde günlük kullanım için kol ve beli büzgülü modeller, gömlek elbiseler, askılı, kemerli ve yırtmaçlı modeller gibi farklı tarzlara uygun seçenekler bulmak mümkündür. Uzun yazlık elbiseleri günlük kullanımda sandalet, babet, spor ayakkabı ya da terliklerle kombinleyebilirsiniz.

Dolayısıyla kolay kombinleme imkanı sunması uzun elbiselerden vazgeçmemek için bir diğer sebebi oluşturuyor. Sonbahar aylarında uzun elbiselerinizi soft tonlardaki trikolarla, kot ceketlerle, trençkot ya da deri ceketlerle beraber kullanabilirsiniz. Uzun kollu modeller ve triko uzun elbiseleri kış boyunca uzun çizmelerle ya da botlarla kombinleyebilirsiniz.

Abiye Uzun Elbise Modelleri

Abiye uzun elbise modellerin kol,omuz ve sırt detayları ön plandadır. Kola ve omuz detaylarında balon kol, straplez, tek omuz, askılı model, halter gibi seçenek zenginliği vardır. Omuzlarınız eğer genişse, tercihinizi omuzlarınızı açık bırakan modellerden yana kullanabilirsiniz. Ancak daha dar yapıda ise omuzlarınız vatkalı modeller ya da dikkati sırt ya bacağa çekecek şekilde modeller seçerek dengeli bir silüet elde edebilirsiniz.

Abiye uzun elbise modellerinde bir diğer çekici detay ise sırt dekolteleridir. Sade görünen siyah uzun elbise siz arkanızı döndüğünüzde çapraz sırt askılı dekoltesiyle elbiseyi bir anda bambaşka bir yere götürebilir.

Aynı şekilde sırt dekoltesi degaje yaka ve saten uzun elbiselerle mükemmel uyum sağlamaktadır. Abiye uzun elbiselerde tek yırtmaçlı modeller uzun topuklu elbiselerle zarif bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

Uzun Elbiselerde Farklı Etek Modelleri

Pileli, kat kat inen, balık model, belden inen ya da şifon katlar halinde dökülen eteklerle uzun elbiselerde farklı modeller mevcuttur. Balık model abiye modellerde sırt dekoltesiyle birleştiğinde göz alıcı bir bütünlük oluşturur.

Şifon etekler yaz düğün davetlerinde rahatlıkla kullanabilir. Pileli modeller kumaşın türüne göre abiye ya da günlük kullanım için tasarlanabilir. Belden inen modeller günlük kullanım için rahatlık sağlamak amacıyla tercih edilebilir.

Uzun Elbise Nerede Giyilir?

Yaz tatilinde, serin sonbahar günlerinde, ofis şıklığında ya da nişan töreninizde tercihinizi uzun elbiselerden yana kullanabilirsiniz.

Hafif kumaşlardan ve renkli çiçekli elbiseleri bahar ve yaz aylarında, uzun kollu ve triko uzun elbiseleri sonbahar ve kış aylarında, şifon, saten, payetli kumaşlardan uzun elbiseleri abiye giyim için kombinleyebilirsiniz.