0 ürün

Kaban

Kadın Kaban Modelleri ve Fiyatları

Her kadının olmazsa olmazı haline gelen kaban modelleri, kış aylarının kurtarıcı ürünleri arasındadır. Kem sıcak tutması hem de pek çok farklı kombine ayak uydurabilmesi sebebiyle pek çok kadının dolabında kendine yer bulan kabanlar; kumaş türü, kesim, renk gibi hususlara göre birbirinden ayrılmaktadır. Kadın palto arayışında olan kadınların bu bağlamda tercih edebileceği sayısız model bulunmaktadır.

Kabanlar; spor, şık, resmi, günlük, sokak stili gibi pek çok tarz oluşturmak için kullanılabilmektedir. Kaban ürünlerinin popüler hale gelmesiyle birlikte, kabanlarla oluşturulabilecek kombinlerde de büyük bir artış görülmektedir.

Kadın Kaban Modelleri

Eski zamanlarda popüler olan kaban modelleri, genellikle siyah uzun kaban ve benzerleriydi. Ancak günümüzde siyah düz kabanlara ek olarak pek çok kaban modeli moda haline gelmiştir. Bu nedenle her kadın, kendi zevk ve isteklerine uygun kaban modelleri bulabilmektedir. Son zamanlarda en çok tercih edilen kaban modelleri aşağıdaki listede sıralanmaktadır.

 1. Klasik kesim kaban
 2. Uzun kaban
 3. Oversize kaban
 4. Peluş kumaş kaban
 5. Kaşe kaban
 6. Kısa kaban
 7. Kuşak bağlamalı kaban
 8. Fermuarlı kaban
 9. Yırtmaç kesin kaban
 10. Blazer kesim kaban

Yukarıdaki listede de görülebildiği üzere günümüzde pek çok farklı kaban modeli oldukça popülerdir. Ancak özellikle son dönemlerde en çok tercih edilen modeller arasında oversize kaban ürünleri bulunmaktadır. Büyük beden kesimi gibi duruşu ile oldukça farklı bir tarza sahip olan oversize kaban modelleri, pek çok kadının ilk tercihidir. Her kadın, kendi zevkine uygun olacak şekilde kaban bulabilmektedir. Çünkü kabanlar sadece kesim modellerine göre değil, renk ve desenlerine göre de birbirinden ayrılmaktadır.

Kaban Nasıl Kombinlenir?

Kaban kombinlemek oldukça kolaydır. Zira kadın palto modelleri pek çok farklı giyim ürünü ile çok yakışmaktadır. Kombinlerinizde kaban kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki listeden kaban kombin önerilerini öğrenebilir ve kendi tarzınıza göre uyarlamalar yapabilirsiniz.

 • Eğer resmi bir görünüm oluşturmak istiyorsanız, siyah uzun kaban tercih edebilir, gömlek ve havuç kesim pantolon ile kullanabilirsiniz. Ayakkabı olarak da stiletto seçebilir ve görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.
 • Sokak stilini seviyorsanız, dar kesim bir body ve mom jean veya eşofman giyip üzerine oversize kaban kullanabilirsiniz. Kaba spor ayakkabılar kullanarak güzel bir görünüm oluşturabilirsiniz.
 • Elbise ile kaban kullanmak istiyorsanız, bu noktada elbisenizin kaban boyunu geçmemesi gerekir. Elbiseniz ile aynı boy ya da elbisenizden biraz uzun bir kaban tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz kaban elbisenin önüne geçmeyecek türde olmalıdır.   
 • Kombinlerinizde uzun kaban kullanmak istiyorsanız, kabanın içine giyeceğiniz parçaların vücudunuzu saran ve hatlarınızı belli eden türde olması iyi bir seçim olacaktır. Çünkü uzun kabanlar, vücut hatlarını çok iyi gizlediği için hoş olmayan bir görünüme sebebiyet verebilmektedir.

Belirtilen kombin önerilerini kendi kıyafetleriniz ve zevkleriniz ile birleştirebilir ve kaban ile ister şık ister spor görünümler elde edebilirsiniz.